NeoPedia

برنامه ریزی اروپا جهت راه اندازی رقیب ویزا و مسترکارت

برنامه ریزی اروپا جهت راه اندازی رقیب ویزا و مسترکارت

کشورهای اروپایی به دنبال راه اندازی یک سیستم پرداخت دیجیتال سراسری برای رقابت با کارت های اعتباری ویزا و مسترکارت هستند.به گزارش نئوپدیا به نقل از رویترز، این سیستم مورد حمایت ۲۲ بانک اروپایی قرار خواهد گرفت تا قاره اروپا به تدریج وابستگی به شبکه های کارت اعتباری ویزا و مسترکارت را کنار بگذارد.
این رویکرد که از آن با عنوان ابتکارعمل پرداخت اروپایی یا ای پی آی نام برده می شود از سال قبل راه اندازی شده و هدف از اجرای آن جلب همکاری بانکها و دیگر بازیگران و شرکت های عرصه خدمات مالی و اعتباری در قاره سبز بمنظور نهایی سازی طرح راه اندازی شبکه پرداخت با کارت های اعتباری در اروپاست.
انتظار می رود این طرح تا ماه دسامبر نهایی شده و سپس برای پیاده سازی آن اقدام گردد. مارتینا وایمرت، مدیر اجرائی این ابتکار عمل در رویدادی که توسط فدراسیون موسسات پرداخت اروپا برگزار شد، در این مورد اظهار داشت: برای تامین مالی عمومی این طرح برنامه ریزی شده و این یک سرمایه گذاری عظیم و پرهزینه خواهد بود. وی به جزییات فنی و مالی اجرای این طرح اشاره نکرد.
۲۲ بانکی که در اجرای این طرح همکاری دارند همچون بانکهای بزرگ و معتبر کشورهای آلمان، فرانسه، اسپانیا و چهار کشور بزرگ دیگر اروپایی هستند. اتحادیه اروپا در سالهای اخیر همیشه مشتاق دستیابی به استقلال راهبردی در خدمات مالی بوده و به ویژه به قطع وابستگی به ویزا و مسترکارت ایالات متحده برای پرداخت های بین مرزی با کارت علاقمند بوده است.

1400/08/26
23:18:49
5.0 / 5
539
تگهای خبر: خدمات , سیستم , شركت , هزینه
این مطلب نئوپدیا را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
NeoPedia