NeoPedia

ریزبالن های عکاس به کمک ماهواره ها می آیند

ریزبالن های عکاس به کمک ماهواره ها می آیند

نئوپدیا: برای تهیه تصاویر با کیفیت از سطح زمین به طور معمول از پهپادها یا ماهواره ها استفاده می شود اما پژوهشگران شرکتی در کلرادو سیستمی کم هزینه مبتنی بر استفاده از ریزبالن ها بدین منظور ساخته اند.به گزارش نئوپدیا به نقل از نیواطلس، شرکت اربن اسکای مدعی است این سیستم مبتنی بر استفاده از بالن می تواند با هزینه ای بسیار ناچیز عکاسی از سطح زمین را با دقت بالا ممکن کند.
هر ریزبالن مورد استفاده بدین منظور متشکل از یک بالن استراتوسفری کوچک قابل استفاده مجدد است که در زیر آن یک ماژول حمل محموله که شامل یک دوربین با دقت بالا و رو به پایین است، تعبیه شده است. سنسورهای تصویربرداری دیگری مانند دوربین های مادون قرمز یا طیف سنجی نیز می توانند در این سیستم مورد استفاده قرار بگیرند.
هر یک از این ریزبالن ها با قطر ۲.۵ متر در زمان حضور بر روی زمین با گاز هلیم پر شده و بعد از پر شدن بالن به پرواز درمی آیند. بالن های مورد اشاره در نهایت در ارتفاع بیش از ۱۸ هزار متری از سطح زمین، مستقر شده و عکس برداری را شروع می کنند.
لنز مقاوم دوربین های این ریزبالن ها قادر به عکاسی در وضعیت خاص جو فوقانی زمین بوده و سرعت چرخش آن بار مبنای سرعت حرکت بالون تعیین می شود. بالن های مذکور قادر به عکاسی از محوطه ای هزار کیلومتر مربعی از زمین در هر ساعت هستند.
هنگامی که پروسه عکس برداری کامل شد، خدمه زمینی ازراه دور ماژول محموله را فعال می کند تا این محموله حاوی فایل عکس ها خودرا از پایین بالون رها کند و با چتر نجات به زمین برسد.


منبع:

1400/10/11
16:49:56
5.0 / 5
410
تگهای خبر: دوربین , سیستم , شركت , كیفیت
این مطلب نئوپدیا را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
NeoPedia