NeoPedia
در ۲۴۱ مجموعه دانش بنیان ؛

توسعه 5 حوزه فناورانه تجهیزات پزشکی با فعالیت شرکت های دانش بنیان

توسعه 5 حوزه فناورانه تجهیزات پزشکی با فعالیت شرکت های دانش بنیان

نئوپدیا: 241 مجموعه دانش بنیان و خلاق، تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی، مواد آزمایشگاهی، تجهیزات بیمارستانی و کالیبراسیون را به تولید می رسانند.به گزارش نئوپدیا به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، وسایل، ملزومات و تجهیزات پزشکی همچون حوزه های فناورانه ای است که با تلاش شرکت های دانش بنیان در کشور؛ بازار واردات آنها از رونق افتاده است.
محصولات حیاتی که جزء اقلام تحریمی هستند و نبود آنها با جان و سلامتی مردم بازی می کند. بنا بر این ایجاد بازار داخلی برای آنها یک ضرورت ملی و راهبردی است. همین اهمیت موجب شد که با شکل گیری زیست بوم فناوری و نوآوری در کشور، دانش بنیان های توانمند و دارای تخصص دانشی به حوزه وسایل، ملزومات و تجهیزات پزشکی ورود و برای تامین نیازهای کشور تلاش کنند.
این تلاش ها هم اکنون منجر به شکل گیری ۲۴۱ مجموعه دانش بنیان و خلاق در این عرصه شد تا فناوری های ۵ حوزه «تجهیزات و ملزومات پزشکی»، «تجهیزات، مواد و ملزومات دندانپزشکی»، «تجهیزات و مواد آزمایشگاه طبی»، «تجهیزات بیمارستانی» و «تجهیزات پیشرفته آزمون کالیبراسیون تجهیزات پزشکی» در کشور توسعه یابد.
طراحی و تولید سمعک، تولید محصولات آزمایشگاهی سلولی و مولکولی، دستگاه های پزشکی در حوزه الکتروکاردیوگراف، فناوری های هوشمند توانبخشی، طراحی و تولید تجهیزات ارتوپدی، پروتزهای مفصل زانو، پیچ ستون فقرات، دستگاه نمونه بردار سیگنال های مغزی و عصبی ۸ کانال هم همچون محصولاتی است که در این عرصه تولید شده است.


منبع:

1401/01/28
22:37:39
5.0 / 5
191
تگهای خبر: تولید , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
NeoPedia