NeoPedia
معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت:

هنوز نمی توان گفت از اپیدمی گذر کرده ایم

هنوز نمی توان گفت از اپیدمی گذر کرده ایم

به گزارش نئوپدیا معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت تغییر شیوه نامه های بهداشتی را منوط به تصمیم ستاد ملی کرونا دانست و اظهار نمود: از هموطنان خواهش می کنم همچنان به واکسیناسیون و رعایت شیوه نامه های بهداشتی ادامه دهند تا از راه ستاد ملی کرونا نسبت به ارزیابی شرایط و بررسی مدل کرونا پرداخته شود تا ببینیم مدل اپیدمیولوژی کرونا به چه شرایطی رسیده است؛ که بتوانیم بگوییم از ایپدمی گذر کرده و به آندمی رسیده ایم.به گزارش نئوپدیا به نقل از ایسنا، دکتر یونس پناهی، درحاشیه برگزاری میز ارتباطات مردمی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در دانشگاه علوم تبریز، ضمن اشاره به آخرین وضعیت همه گیری کرونا در سطح کشور اظهار داشت: با رعایت شیوه نامه ها و همکاری مردم در بحث واکسیناسیون، توانستیم کرونا را کنترل کرده و مرگ و میر را به صفر برسانیم.

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت تغییر شیوه نامه های بهداشتی را منوط به تصمیم ستاد ملی کرونا دانست و اظهار نمود: از هموطنان خواهش می کنم همچنان به واکسیناسیون و رعایت شیوه نامه های بهداشتی ادامه دهند تا از راه ستاد ملی کرونا نسبت به ارزیابی شرایط و بررسی مدل کرونا پرداخته شود تا ببینیم مدل اپیدمیولوژی کرونا به چه شرایطی رسیده است؛ که بتوانیم بگوییم از ایپدمی گذر کرده و به آندمی رسیده ایم.

وی افزود: تغییرات در شیوه نامه های بهداشتی باید توسط ستاد کرونا صورت گیرد و مردم منتظر تصمیم نهایی ستاد ملی کرونا باشند.

پناهی ضمن اشاره به برگزاری میز ارتباطات مردمی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی تبریز همزمان با سفر رئیس جمهور اظهار داشت: در خلال دو روز، شاهد حضور هموطنانمان در این میز بودیم، خوشبختانه شاهد می باشیم که درصد قابل توجهی از مشکلات مطرح شده از جانب رجوع کنندگان قابل حل در سطح استان توسط مسئولین استانی است، اما بعضی از مشکلات هم احتیاج به تغییرات اساسی در سطح ملی دارد.

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت اظهار داشت: بعضی از دانشجویان دوره های روزانه در شهرهای مختلف کشور مشغول تحصیل هستند و تقاضای انتقال دارند ازاین رو، از متقاضیان ادامه تحصیل درخواست دارم در انتخاب محل تحصیل دقت کافی را داشته و بومی گزینی را در اولویت قرار دهند.

وی اظهار داشت: بحث انتقال دانشجویان را در شورای معاونین هم در سطح وزارت مطرح خواهم کرد. معتقدم این قوانین احتیاج به اصلاح دارد بخصوص در ارتباط با خانم های متاهل و حتی برای آقایان مجرد حضور در کنار خانواده می تواند در کاهش مشکلات، کاهش بار مالی دانشجو و دولت و همینطور کاهش معضلات اجتماعی اثرگذار باشد. البته در مورد دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه های علوم پزشکی که به صورت پردیس اداره می شود، تلاش نماییم دانشجویان در محل زندگی خودشان باشند.

پناهی ضمن اشاره به سیاست های وزارت بهداشت در جهت افزایش جمعیت اظهار داشت: اصرار ما بر جوانی جمعیت و سیاست افزایش جمعیت است و حتما باید وزارت بهداشت با عرضه تسهیلات، دانشجویان را به سمت تشکیل خانواده و ازدواج سوق دهد و این اتفاق با حضور دانشجویان در محل زندگی خود تقویت خواهد شد.

به نقل از وبدا؛ وی ضمن اشاره به معضل بیکاری و تلاش تمام نهادها برای حل آن اظهار داشت: سال جاری سال اشتغال آفرینی است و همکاران تا جایی که مقدور است افراد حائز شرایط را در مراکز تحقیقاتی و شرکت ها به کار بگیرند و افرادی که به سن بازنشستگی رسیده اند بهتر است میدان را برای جوانان آزاد کنند تا همزمان افراد تحصیل کرده و جوان را در ادارت به کار بگیریم تا از انتقال افراد توانمند و فرار مغزها جلوگیری نماییم.

منبع:

1401/03/15
21:52:07
5.0 / 5
235
تگهای خبر: آموزش , تقویت , دانشگاه , شركت
این مطلب نئوپدیا را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
NeoPedia