NeoPedia

تاکید بر بازبینی اساسنامه برنامه مدیریت شبکه های تحقیقات سلامت

تاکید بر بازبینی اساسنامه برنامه مدیریت شبکه های تحقیقات سلامت

نئوپدیا: معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت بر لزوم بازبینی اساسنامه برنامه مدیریت شبکه های تحقیقات سلامت در امتداد پاسخگویی به نیاز جامعه و تحقق شعار سال تاکید نمود.


به گزارش نئوپدیا به نقل از ایسنا، دکتر پناهی در نشست شورای مدیران معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، با تاکید بر ضرورت تعامل تحقیقات و فناوری در مدیریت شبکه های تحقیقات سلامت، اظهار داشت: این شبکه ها در امتداد توسعه مبتنی بر دانایی، گسترش همکاری و تعاملات فعال بین المللی و افزایش نقش مردم در مدیریت علمی و فناوری کشور در زمینه علوم پزشکی و علوم در رابطه با آن بمنظور سیاست گذاری، حل مشکلات مهم بهداشتی درمانی، با رویکرد کاهش بار بیماری یا تولید محصول و توسعه مرزهای دانش علوم پزشکی با مشارکت کلیه ذی نفعان با تصویب دبیرخانه شورای گسترش وزارت بهداشت به وجود آمده است.
وی با اعلان اینکه شبکه های تحقیقاتی مجموعه ای مجازی از واحدهای تحقیقاتی است، اظهار داشت: بمنظور توسعه تحقیقات هدفمند و ماموریت محور در نظام جامع سلامت، باید تعاملات و همکاریهای بین تولیدکنندگان و مصرف کنندگان دانش تسهیل شود و شبکه های تحقیقات و فناوری به نحو مناسب و هوشمندانه ای مدیریت شوند. برای همین مسئله اولویت های پژوهشی از بطن جامعه شامل پژوهشگران و جامعه علمی که نیازمند نتایج چنین تحقیقاتی هستند، استخراج و معرفی خواهد شد و بدین سان از تحقیقات جزیره ای و فرد محور نیز پیشگیری می شود.
وی با اشاره به اینکه شبکه های تحقیقات سلامت می توانند به عنوان یک بازوی مشورتی در کنار معاونت تحقیقات و فناوری قرار گیرند، اضافه کرد: این شبکه های تحقیقاتی می توانند با ارائه مشورت در رهبری تحقیقات علوم پزشکی و نحوه تخصیص هزینه ها از جانب مؤسسات مربوطه نظیر موسسه ملی توسعه تحقیقات علوم پزشکی ایران(نیماد) در جهت رفع اولویت ها و حل مشکلات اساسی کشور کمک کنند.
پناهی اضافه کرد: از آن جایی که شبکه های تحقیقات و فناوری حاصل فعالیت بزرگان و صاحب نظران حیطه های مختلف علوم پزشکی هستند، جهت استفاده از این پتانسیل عظیم در حل مشکلات بهداشتی درمانی و مدیریت آنها نیازمند ساختار سازمانی مناسب هستیم.
بنابر اعلام روابط عمومی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، در ادامه دکتر کوروش خلیلی، مسئول برنامه مدیریت شبکه های تحقیقات سلامت کشور طی گزارشی به طرح نکاتی درباب اساسنامه شبکه ها و بازبینی آن طبق نظر و سفارش معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت در امتداد پاسخگوی به نیاز جامعه و تحقق شعار سال پرداخت.
منبع:

1401/05/15
10:02:59
5.0 / 5
39
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
NeoPedia