NeoPedia

عایقی برای زیر بدنه خودرو با فناوری نانو تولید شد

عایقی برای زیر بدنه خودرو با فناوری نانو تولید شد

نئوپدیا: پژوهشگران کشور موفق شدند با فناوری نانو عایقی برای زیربدنه خودرو تولید کنند.به گزارش نئوپدیا به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با کمک فناوری نانو استواری زیر بدنه خودرو ها افزوده شد و انواع تنش های فیزیکی و شیمیایی به آن لطمه نمی رساند.
سطح زیرین خودرو ها در معرض انواع تنش های فیزیکی و شیمیایی مثل پاشش آب، شن و سنگریزه، گل و لای، ضربه و سایش قرار دارد و در صورت عدم حفاظت به سرعت گرفتار خوردگی شده و از بین می رود. بنا بر این صیانت از آن تاثیری مثبت در ارتقای استواری خودرو ها دارد.
یک شرکت دانش بنیان تولیدی و صنعتی با بهره گیری از نانوفناوری عایقی برای زیربدنه خودرو ساخته است که به عنوان عایق صوت، PVC، آمیزه ای است بر پایه‌ی پلیمر خودرویی که در از خودرو در مقابل حرارت، خوردگی، رطوبت و عوامل محیطی مختلف محافظت می کند. استواری بالا، رنگ پذیری و چسبندگی عالی به انواع سطوح، عدم ته نشینی، روان شوندگی مطلوب، یکنواختی و عدم شره هم از دیگر خواص این محصول است.
این محصول که با حمایت ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تولید شده است در بدنه، زیر گل گیر، رکاب، سپر عقب و جلو و نیز قاب در خودرو استفاده می شود. با به کارگیری فناوری نانو در این محصول، نه فقط مشکل تامین مواد تا حد قابل توجهی برطرف شده بلکه تعدادی از خاصیت های محصول همچون ماندگاری و سیالیت و استواری نیز بهبود یافته است.
با کمک این محصول، کیفیت خودرو های داخلی ارتقا و عمر مفید آنها افزوده شد و بازار واردات این محصول از رونق افتاد. بازاری که قبل از این سهم بالایی را به کشور چین داده بود.


منبع:

1401/05/19
22:48:26
5.0 / 5
181
تگهای خبر: تولید , خودرو , شركت , صنعت
این مطلب نئوپدیا را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
NeoPedia