NeoPedia
در موضوعات اولویت دار؛

طرح های فناورانه داروهای گیاهی مصرفی در دامپزشکی حمایت می شوند

طرح های فناورانه داروهای گیاهی مصرفی در دامپزشکی حمایت می شوند

نئوپدیا: بنا بر اعلام معاونت علمی و فناوری طرح های فناورانه در حوزه داروها و فرآورده های گیاهی مورد مصرف در دامپزشکی مورد حمایت قرار می گیرد.به گزارش نئوپدیا به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، گیاهان دارویی کاربردهای متنوعی دارند یکی از آنها استفاده در زمینه دامپزشکی است و برخی بیماریهای دامی با کمک این نوع از داروها و فرآورده ها درمان می شود.
فرآورده های گیاهی همانند حوزه پزشکی در دامپزشکی نیز بطور معمول شامل داروها و مکمل های گیاهی و فرآورده ها است. عمده ترین چالش در تجویز داروهای گیاهی در زمینه دامپزشکی، اطمینان بخشی به دامپزشکان درباره ی اثربخشی داروهای گیاهی است.
این چالش هم با بهره گیری از تکنولوژی های جدید و ایده های خلاق و نوآورانه قابل رفع است به همین دلیل ستاد توسعه علوم و فناوری های گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با انتشار فراخوانی در تلاش است تا صاحبان ایده و دانش را به تولید داروها و فرآورده های گیاهی کاربردی در صنعت دامپزشکی تشویق کند.
بر همین اساس فراخوان پذیرش طرح های فناورانه در حوزه داروها و فرآورده های گیاهی مورد مصرف در دامپزشکی منتشر نموده است تا مسیر ورود ایده های نوآورانه را به این صنعت تسهیل کند. این ستاد در نظر دارد برای تولید بار اول، نیمه صنعتی، صنعتی و تجاری سازی و توسعه بازار داروها و فرآورده های گیاهی دام، طیور و آبزیان و زنبور عسل از طرح های پیشنهادی شرکت های دانش بنیان و خلاق حمایت کند.
این طرح ها باید در موضوعات اولویت داری چون «داروهای درمان و پیش گیری از بیماری»، «مکمل های افزایش تولید»، «فرآورده های طبیعی محافظ مواد غذایی حیوانات»، «تولید ویتامین ها و اسید آمینه های طبیعی» و «فناوری تکثیر» ارائه شود.
علاقه مندان برای ارسال طرح های خود تا ۳۰ مهرماه سال ۱۴۰۱ مهلت دارند.


منبع:

1401/06/25
10:21:55
5.0 / 5
64
تگهای خبر: تكنولوژی , تولید , شركت , صنعت
این مطلب نئوپدیا را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
NeoPedia