NeoPedia

اهدای جایزه علمی بین المللی ژان تریکار به پژوهشگر پسادکتری دانشگاه فردوسی

اهدای جایزه علمی بین المللی ژان تریکار به پژوهشگر پسادکتری دانشگاه فردوسی

نئوپدیا: پژوهشگر پسادکتری دانشگاه فردوسی مشهد موفق به دریافت جایزه علمی بین المللی «ژان تریکار» انجمن بین المللی ژئومورفولوژی شد.


به گزارش نئوپدیا به نقل از ایسنا، دکتر نرگس کریمی نژاد؛ پژوهشگر پسادکتری دانشگاه فردوسی مشهد که تحت راهنمایی و حمایت دکتر عادل سپهر؛ دانشیار دانشکده منابع طبیعی و محیط زیست بر روی فرسایش های تونلی و فرونشست دشت های خراسان رضوی درحال پژوهش است؛ موفق به دریافت جایزه علمی بین المللی «ژان تریکار» انجمن بین المللی ژئومورفولوژی شد.
جایزه ژان تریکار یکی از معتبرترین جوایز بین المللی ژئومورفولوژی در جهان است که به یادبود پروفسور ژان تریکار به پژوهشگران جوان حوزه ژئومورفولوژی با دستاوردهای برجسته در موضوعات در رابطه با ژئومورفولوژی تعلق می گیرد. این جایزه برای نخستین بار امسال به یک پژوهشگر ایرانی و پژوهشگر پسادکتری دانشگاه فردوسی مشهد در یازدهمین همایش بین المللی ژئومورفولوژی در کویمبرا پرتغال اعطا شد.
دکتر کریمی نژاد در پروژه علمی مدیریت ریسک و اکوژئومورفولوژی فرونشست و فروچاله های استان خراسان رضوی تحت راهنمایی دکتر عادل سپهر، موفق به چاپ دستاوردهای علمی در این عرصه و دریافت گرنت پژوهشگران جوان انجمن بین المللی ژئومورفولوژی و جایزه بین المللی ژان تریکار شد.
بنابر اعلام روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد؛ دکتر عادل سپهر، دانشیار دانشکده منابع طبیعی و محیط زیست، مجری پروژه مطالعات فرونشست و فروچاله استان خراسان رضوی و عضو هیئت مدیره انجمن بین المللی ژئومورفولوژی و نماینده رسمی ایران در این انجمن است.
منبع:

1401/06/27
11:30:04
5.0 / 5
247
این مطلب نئوپدیا را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
NeoPedia