NeoPedia
یك مقام مسئول به مهر خبر داد؛

فعالیت بیشتر از ۶هزار استارت آپ در كشور، تقویت زیست بوم كسب و كار نو

فعالیت بیشتر از ۶هزار استارت آپ در كشور، تقویت زیست بوم كسب و كار نو

به گزارش نئوپدیا رئیس مركز توسعه فناوریهای راهبردی معاونت علمی و فناوری از فعالیت بیشتر از ۶۵۰۰ هزار استارت آپ در كشور اطلاع داد.دكتر اسماعیل قادری فر در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد آخرین وضعیت استارت آپها در كشور اظهار داشت: استارت آپ ها باید در بازار فعالیت كنند و با الگوهای های نوآورانه و پرهیز از ایده های تكراری فعالیت كنند.
وی تصریح كرد: استارت آپ شركتی است كه خدمات مقیاس پذیری را بر پایه تكنولوژی های جدید در بستر فناوری اطلاعات عرضه می دهد؛ آنها می توانند فعالیت خویش را بگونه ای پیش ببرند كه به شركت های دانش بنیان نوپا، صنعتی و یا تولیدی تبدیل شوند.
رئیس مركز توسعه فناوری های راهبردی با تاكید بر اینكه اغلب استارت آپها هم اكنون ایده نوآورانه یا محصول قابل ملموسی دارند و مردم از این محصولات بهره می برند، بیان كرد: رشد استارت آپها هفته ای است و بگونه ای فعالیت می نمایند كه بتوانند در چارچوب یك شركت به فعالیت های خود ادامه دهند.
قادری فر به شكل گیری نسل دوم استارت آپ های فناوری محور بعد از بلوغ استارت آپهای حوزه خدمات اشاره نمود و اظهار داشت: زیست بوم استارت آپی كشور از بزرگترین و كم نظیرترین زیست بوم های استارت آپی در منطقه آسیای جنوب غربی به حساب می آید كه به محل فعالیت و توسعه كسب و كارها این غول های بزرگ اقتصاد آینده كشور تبدیل گشته است.
وی به فعالیت ده ها شتابدهنده تخصصی برای حمایت و توسعه بازار استارت آپها اشاره نمود و اضافه كرد: عناصر این زیست بوم در بستر مراكز و كارخانه های نوآوری در خدمت رونق تولید فناورانه و ارتقای مفهوم دار اقتصاد دانش بنیاد در منظومه اقتصادی كشور هستند.
رئیس مركز توسعه فناوری های راهبردی با اشاره به اینكه بیشتر از ۶۵۰۰ هزار استارت آپ در كشور فعالیت می نمایند، تصریح كرد: معاونت علمی بعنوان حامی و تسهیل گر جریان نوآوری در كشور خویش را مكلف به پشتیبانی از كسب و كارهای نو می داند و در این راستا برنامه ها و ابزارهای سیاستی متناسبی را برای تقویت این زیست بوم به كار می گیرد.

1398/02/10
14:07:08
5.0 / 5
4780
این مطلب نئوپدیا را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
NeoPedia