NeoPedia

بررسی رابطه یادگیری سازمانی با فرهنگ كارآفرینانه در یك رساله

بررسی رابطه یادگیری سازمانی با فرهنگ كارآفرینانه در یك رساله

به گزارش نئوپدیا نتایج یك پژوهش نشان داده است كه بین ابعاد و شاخصهای فرهنگ كارآفرینانه، یادگیری سازمانی و گرایش كارآفرینانه رابطه مثبت و مفهوم داری وجود دارد.


به گزارش نئوپدیا به نقل از ایسنا، یاسمن یزدان پناه دانشجوی كارشناسی ارشد كارآفرینی فرهنگی در دانشگاه هنر اصفهان به "بررسی رابطه فرهنگ كارآفرینانه، یادگیری سازمانی با گرایش كارآفرینانه (مورد مطالعه: شركت های دانش بنیان مستقر در شهرك علمی و تحقیقاتی شهر اصفهان) " پرداخت.
این پژوهش به بررسی رابطه فرهنگ كارآفرینانه، یادگیری سازمانی با گرایش كارآفرینانه در شركت های دانش بنیان مستقر در شهرك علمی و تحقیقاتی شهر اصفهان در سال ۱۳۹۶-۱۳۹۷ پرداخته است.
هدف از انجام این پژوهش بررسی فرهنگ كارآفرینانه شركت های دانش بنیان، یادگیری سازمانی و گرایش كارآفرینی كاركنان و در نهایت تعیین رابطه فرهنگ كارآفرینانه، یادگیری سازمانی با گرایش كارآفرینانه در شركت های دانش بنیان مستقر در شهرك علمی و تحقیقاتی شهر اصفهان است.
این پژوهش از نظر هدف كاربردی و از نظر روش گرد آوری داده ها از نوع توصیفی- همبستگی است.
در این پژوهش تعداد ۴۸۱ شركت دانش بنیان شهرك علمی تحقیقاتی اصفهان انتخاب و مطالعه بر رروی آنها انجام شد. راهبرد نمونه گیری از نوع تصادفی - ساده انتخاب گردید كه با استفاده از فرمول كوكران ۹۱ شركت بعنوان حجم نمونه جهت بررسی انتخاب شدند و برای اطمینان بیشتر ۱۰۰ شركت مورد مطالعه قرار گرفت.
یافته های حاصل از این تحقیق نشان داد كه بین ابعاد و شاخصهای فرهنگ كارآفرینانه، یادگیری سازمانی و گرایش كارآفرینانه رابطه مثبت و مفهوم داری وجود دارد. ازاین رو تمام فرضیه های پژوهش تأیید شده و مدل نهایی پژوهش عرضه شده است.
به گزارش نئوپدیا به نقل از ایسنا، این رساله با راهنمایی محمد تقی طغرایی در دانشگاه هنر اصفهان دفاع شد.
1398/03/18
14:36:53
5.0 / 5
4348
تگهای خبر: پژوهش , دانشگاه , شركت
این مطلب نئوپدیا را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
لینک دوستان نئوپدیا
NeoPedia