NeoPedia
ستاد فناوریهای فضایی اعلام كرد:

فناوری های پهپادی در كشور با كمك دانشجویان تامین می شود

فناوری های پهپادی در كشور با كمك دانشجویان تامین می شود

به گزارش نئوپدیا ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری با راه اندازی شبكه نوآوری پهپادی در كشور، تلاش می كند تا فناوری های این حوزه را با همكاری دانشگاه ها تامین كند.به گزارش نئوپدیا به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با عنایت به اهمیت بالای صنعت پهپاد در كشور، شبكه نوآوری بعنوان حلقه ارتباط بین صنعت، نخبگان و شركت های دانش بنیان فعال در حوزه پهپادی و با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری كار خویش را شروع كرد.
در این شبكه بخش های مختلفی مختلفی چون بخش «توسعه فناوری»، «محصول» و «خدمات» می شود. بر مبنای اعلام ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، بخش فناوری این پروژه در سطح دانشگاه های ایران انجام می شود و بیشتر نگاه به آینده دارد. بر همین مبنا مذاكرات مختلف با دانشگاه ها شروع شده است.
در واقع مهم ترین وظیفه شبكه نوآوری پهپادی در كشور برای شركت های دانش بنیان خدماتی، عرضه تسهیلات برای خرید پهپاد، ایجاد بازار برای آنها از راه مذاكره با مراكز مختلف دولتی و آموزش های لازم كاربرد پهپاد و كسب وكار است.
از جمله اهداف این شبكه می توان به «تلاش برای بهره مندی از تمامی قابلیت های موجود در صنعت با هدف تولید پهپادهایی باقابلیت های ویژه با نگاه تجاری به منظور ورود به بازارهای بین المللی» و «ایجاد نشان تجاری شناخته شده برای این محصولات تولید شده به منظور عرضه در بازارهای بین المللی» اشاره نمود.

1398/05/01
17:50:52
5.0 / 5
4613
این مطلب نئوپدیا را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
NeoPedia