NeoPedia
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه پیام نور:

نگاه به حوزه پژوهش نگاهی لوكس و سمبولیك است

نگاه به حوزه پژوهش نگاهی لوكس و سمبولیك است

به گزارش نئوپدیا معاون پژوهش و فناوری دانشگاه پیام نور اظهار داشت: نگاه به حوزه پژوهش نگاهی لوكس و سمبولیك است و علت این امر، عدم ارتباط حوزه پژوهش با جامعه است، چون كه پژوهش ها در خیلی از موارد نتوانسته اند باری را از دوش صنعت بردارند.


به گزارش نئوپدیا به نقل از ایسنا، محمدعلی كریمی امروز (سه شنبه، 22 مرداد) در نشست با اعضای هیأت علمی و كاركنان مراكز و واحدهای دانشگاه پیام نور چهارمحال و بختیاری، اظهار نمود: در مقطعی نه چندان دور بنا به نیازی كه وجود داشت، همه دانشگاه ها تلاش كردند صندلی ها را اضافه كنند اما امروز مشكل حذف صندلی ها وجود دارد و كسی به این كار راضی نیست.
وی با اشاره به اینكه افزودن و حذف صندلی ها همواره هزینه بر بوده است، اظهار داشت: در دهه هشتاد تعداد اعضای هیأت علمی 400 نفر بود كه امروز به علت تأسیس واحدها و گسترش مراكز دانشگاه پیام نور در سراسر كشور، این رقم به 4000 هزار نفر رسیده است.
كریمی با اشاره به نبود مشكل در پرداخت حقوق كاركنان دانشگاه پیام نور، بیان كرد: بر مبنای بندی كه از سال 94 اجرایی شده، هر ساله مبلغ خوبی به این امر اختصاص می یابد و انتظار می رود كه 4000 نفر نیروی قراردادی هم تبدیل وضعیت شوند كه در صورت تحقق این امر، هزینه كلانِ هر دانشگاه از محل درآمدهای اختصاصی، برای پرداخت حقوق به این افراد حذف خواهد شد.
وی در مورد حوزه پژوهش، اظهار داشت: نگاه به حوزه پژوهش نگاهی لوكس و سمبولیك است و علت این امر، عدم ارتباط این حوزه با جامعه است چون كه پژوهش ها در خیلی از موارد نتوانسته اند باری از دوش صنعت بردارند و مشكلی را برطرف كنند.
كریمی افزود: دانشگاه ‎هایی كه از لحاظ سهم بودجه تفاوتی با دانشگاه های دیگر ندارند اما در حوزه پژوهش موفق ترند، توانسته اند ارتباط خوبی را با بیرون از دانشگاه برقرار كنند كه در مورد پیام نور هم این ریل گذاری باید صورت بگیرد.
وی با اشاره به اینكه برنامه ریزی ها و اقدامات خوبی در این خصوص صورت گرفته است، بیان كرد: بخش پژوهشی دانشگاه پیام نور هم برنامه های خوبی را برای تحقق این مهم در دست اجرا دارد كه خبرهای خوبی در این خصوص در راه می باشد.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه پیام نور كشور با اشاره به فضاسازی دشمن برای نا امید كردن مردم، اظهار داشت: هنر این است كه شرایطی فراهم گردد تا مردم از فضای نا امیدی دور شوند و هر نهاد به سهم خود در قبال این مورد مسئول است.
در ابتدای این جلسه برخی از كاركنان و اعضای هیئت علمی دانشگاه پیام نور استان به بیان دیدگاه ها، دغدغه ها و پیشنهادات خود در حوزه پژوهش و فناوری پرداختند.


1398/05/24
09:21:36
5.0 / 5
4703
تگهای خبر: پژوهش , پژوهشی , دانشگاه , صنعت
این مطلب نئوپدیا را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان نئوپدیا
NeoPedia