NeoPedia
در یك شركت دانش بنیان؛

سانتریفیوژ دكانتر ایرانی ساخته شد

سانتریفیوژ دكانتر ایرانی ساخته شد

به گزارش نئوپدیا محققان در شركت دانش بنیان توانستد با استفاده از دانش بومی سانتریفیوژ دكانتر ایرانی را بسازند. این سیستم در عرصه های مختلف به كار گرفته می شود.به گزارش نئوپدیا به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سانتریفوژ دكانتر در صنایع مختلفی همچون تولید آب میوه و روغن مایع به كار گرفته می شود. این نوع سانتریفیوژ جامد را از مایع جداسازی می كند و به همین خاطر در تصفیه آب و فاضلاب كاربرد فراوان دارد. یك شركت دانش بنیان ایرانی توانسته با تولید این محصول وارد عرصه رقابت جهانی شود و آن گونه كه مدیر عامل این شركت می گوید بزودی مقرر است برای صادرات محصولات خود با كشور سوئد قرارداد منعقد كنند.
عظیم عظیمی نژادان مدیرعامل شركت دانش بنیان اظهار داشت: شركت ما در زمینه تولید سانتریفیوژ دكانتر، خط تولید كامل كارخانجات قند چغندر و نیشكر، بازیافت آب و فاضلاب فعالیت می كند.
عظیمی نژادان اظهار داشت: محصولات ما در مقابل محصولات مشابه تولید كشورهای اروپایی تا ۴۰ درصد ارزان تر است. به همین خاطر به راحتی می تواند مشتریان خویش را به دست آورد. ضمن اینكه محصولات شركت ما در حال رقابت با بازار اروپایی و لیدرهای تولید این محصولات در جهان است.
بومی سازی تولید سانتریفیوژ
وی افزود: شركت ما توانسته با اتكا به نیروی های متخصص ایرانی و استفاده از دانش بومی، خیلی از محصولات تولید شده توسط كشورهای اروپایی و چینی را بومی سازی كند. برای این محصولات تولید شده در خاورمیانه رقیبی وجود ندارد و رقابت تنها در عرصه جهانی انجام می شود.
وی اضافه كرد: در این شركت تنها ۲۰ درصد از مواد خاص برای تولید محصولات خویش را از خارج كشور وارد می نماید و ۸۰ درصد از مواد لازم برای تولیدات خویش را از محصولات داخلی استفاده می نماید. آن ۲۰ درصد از محصولات خاصی هم كه از خارج كشور وارد می شود را با اتكا به دانش و تخصص مهندسان ایرانی و كمك مسؤلان می توانیم در داخل كشور تولید نماییم و مانع از فرار سرمایه ارزی كشور شویم.

1398/06/17
01:51:31
5.0 / 5
4556
تگهای خبر: تولید , سیستم , شركت , فناوری
این مطلب نئوپدیا را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
NeoPedia