NeoPedia
رئیس مركز تحقیقات بیماری های پستان بیان كرد

تحقیق در زمینه جراحی های زیبایی پستان، مشكلاتی كه تحریم ها ایجاد می كنند

تحقیق در زمینه جراحی های زیبایی پستان، مشكلاتی كه تحریم ها ایجاد می كنند

به گزارش نئوپدیا رئیس مركز تحقیقات بیماری های پستان دانشگاه علوم پزشكی تهران مهم ترین چالش این مركز را نبود منابع مالی و انسانی لازم، عنوان نمود و درباره همكاریهای بین المللی این مركز اظهار داشت: هم اكنون ارتباط های بسیار خوبی در زمینه كار و تحقیق با كشورهای مختلف همچون آلمان، بلژیك و آمریكا برقرار كرده ایم كه برخی به سبب تحریم های فعلی و مشكلات عقد قرارداد و پرداخت های بین المللی به حالت تعلیق درآمده است.


دكتر رامش عمرانی پور در گفت و گو با ایسنا، درباره اولویت های پژوهشی مركز تحقیقات بیماری های پستان اظهار داشت: الویت های مركز ما انجام مطالعات بنیادی در زمینه علت و عوامل دخیل در بیماری های پستان و به طور شاخص سرطان سینه است. همین طور غربالگری سرطان سینه و دستیابی به روش مناسب و قابل اجرای غربالگری در جامعه ایرانی و در كنار آن آموزش بانوان بویژه مبتلایان به سرطان سینه از اولویت های دیگر ماست.
وی اضافه كرد: علاوه بر انجام مطالعات بنیادی، هدف این مركز انجام مطالعات كاربردی است تا با افزایش میزان رضایتمندی بیماران، در جهت ارتقای كیفیت زندگی بیماران گام بردارد.
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشكی تهران مهم ترین چالش های این مركز را نبود منابع مالی و انسانی لازم عنوان نمود و افزود: امروزه محورهای اصلی پژوهشی سرطان سینه ژنتیك و ایمونولوژی و درمان های در سطح سلول و ایمنی درمانی اند كه تماما نیازمند تكنولوژی های پیشرفته و بودجه های سنگین هستند كه ما حتی در مراكز دانشگاهی به طور محدود به آنها دسترسی داریم.
عمرانی پور درباره تحقیقات میان رشته ای این مركز اظهار داشت: این مركز با وجود موانع موجود، درصدد است تا با انجام تحقیقات چند رشته ای با مراكز تحقیقاتی كشورهای دیگر همكاری داشته باشد. هم اكنون ارتباط های بسیار خوبی در زمینه كار و تحقیق با كشورهای مختلف همچون آلمان، بلژیك و آمریكا برقرار كرده ایم كه برخی به سبب تحریمهای فعلی و مشكلات عقد قرارداد و پرداختهای بین المللی به حالت تعلیق درآمده است.
وی درباره یكی از تحقیقات در رابطه با جراحی های زیبایی پستان اظهار داشت: یك تحقیق در جهت ارزیابی كیفیت زندگی بیمارانی كه در انستیتو كانسر بیمارستان امام خمینی جراحی های مختلف سینه همچون زیبایی داشتند در جریان است و پرسشنامه های استاندارد جهانی برای این مساله تهیه شده است.
عمرانی پور درانتها درباره بیماری های پستان در دوران شیردهی اظهار داشت: همه بیماری هایی كه در حالت غیرشیردهی ایجاد می شوند، در زمان شیردهی نیز می توانند دیده شوند، همچون سرطان سینه. علاوه بر این برخی بیماری ها مختص زمان شیردهی هستند مانند گالاكتوسل (كیست شیری)، آدنوم شیردهی و برخی عفونت ها كه هیچ یك خطر خیلی زیادی به همراه ندارند اما هم برای بیمار استرس زیادی ایجاد می كنند و هم به سبب ضرورت افتراق از سرطان سینه نیاز به اقداماتی تشخیصی دارند.
منبع:

1398/07/10
16:22:42
5.0 / 5
4446
این مطلب نئوپدیا را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
NeoPedia