NeoPedia
در دانشگاه آزاد تشكیل شد

نخستین كنسرسیوم مراكز تحقیقاتی در زمینه فناوری نانو

نخستین كنسرسیوم مراكز تحقیقاتی در زمینه فناوری نانو

به گزارش نئوپدیا مدیركل پژوهشكده ها و مراكز تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامی از تشكیل نخستین كنسرسیوم مراكز تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامی در زمینه فناوری نانو اطلاع داد.


به گزارش نئوپدیا به نقل از ایسنا، دكتر عبدالله محمدی، مدیركل پژوهشكده ها و مراكز تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامی در حاشیه دوازدهمین نمایشگاه فناوری نانو از تشكیل نخستین كنسرسیوم مراكز تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامی در زمینه فناوری نانو اطلاع داد و اظهار داشت: اعضای این كنسرسیوم شامل مراكز تحقیقاتی واحدهای شیراز، تبریز، تهران جنوب و مرودشت است.
وی با اشاره به سابقه تحقیقات در كشور، بر ضرورت ارتقای بهره وری و انطباق طرح های تحقیقاتی با نیازهای اصلی كشور به علت مشكلات اقتصادی و محدودیت منابع تصریح كرد و از تمامی واحدهای دانشگاهی خواست مراكز تحقیقاتی را جدی گرفته و از این مراكز حمایت های لازم را داشته باشند.
محمدی تصریح كرد: هم اكنون پراكنده كاری، انجام پژوهش های موازی و عدم انطباق طرح های تحقیقاتی با نیازها و اولویت های اصلی كشور، از معضلاتی است كه منجر به اتلاف منابع و توان علمی می شود. تشكیل شبكه مراكز علمی و تحقیقاتی فعال در حوزه های در رابطه با یكدیگر در چارچوب كنسرسیوم می تواند این معضلات را به حداقل برساند.
مدیركل پژوهشكده ها و مراكز تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامی اضافه كرد: بدیهی است هماهنگی، برنامه ریزی و اشتراك گذاری توان علمی، باعث هم افزایی و رشد و شتاب هرچه بیشتر در راه رفع نیازهای تحقیقاتی جامع می­ شود. اعضای كنسرسیوم ها می توانند با تقسیم كار، پرهیز از موازی كاری، انتقال و اشتراك تجربیات بر اساس برنامه ای منسجم، در جهت چشم اندازی مطلوب و معقول حركت كنند.
بنا بر اعلام روابط عمومی دانشگاه آزاد، او همینطور عنوان كرد: پژوهشگاه و شبكه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی در جهت سیاست های كلان دانشگاه آزاد اسلامی نسبت به راه اندازی و پشتیبانی از كنسرسیوم در حوزه های مختلف علمی همچون كشاورزی، عمران، نانو، بیوتكنولوژی و... اقدام خواهد نمود و در نخستین قدم كار خویش را در زمینه فناوری نانو شروع خواهد نمود.
منبع:

1398/07/22
18:49:56
5.0 / 5
4387
این مطلب نئوپدیا را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان نئوپدیا
NeoPedia