NeoPedia
در دانشگاه آزاد آغاز شد

فرایند ثبت آمار در سامانه متمركز آمار و اطلاعات پژوهشی

فرایند ثبت آمار در سامانه متمركز آمار و اطلاعات پژوهشی

به گزارش نئوپدیا مدیركل پایش، نظارت و آمار و اطلاعات پژوهشگاه و شبكه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد از آغاز فرایند ثبت آمار در سامانه متمركز آمار و اطلاعات پژوهشی (سماپ) در پژوهشگاه و شبكه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی اطلاع داد.


به گزارش نئوپدیا به نقل از ایسنا، دكتر ایمان عطارزاده، مدیر كل پایش، نظارت و آمار و اطلاعات پژوهشگاه و شبكه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اظهار داشت: سامانه متمركز آمار و اطلاعات پژوهشی (سماپ) پژوهشگاه و شبكه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی با هدف پایش و ارزیابی فعالیت های پژوهشی واحدهای دانشگاهی به راه افتاده است.
وی تصریح كرد: این سامانه در جهت سامانه جامع پژوهشی دانشگاه بوده و آمار ثبت شده توسط واحدها و مراكز دانشگاهی به صورت گزارشات سه ماه (پایان هر فصل) جهت بهره برداری و پایش در سه سطح واحدهای دانشگاهی، استان و سازمان مركزی دانشگاه مورد استفاده قرار می گیرد.
عطار زاده با اشاره به اینكه در این سامانه تلاش شده است تا با استفاده از امكانات نرم افزاری و ایجاد یك فضای كاربری مناسب، آمار حوزه های مختلف پژوهشی گردآوری شود، اظهار داشت: از دیگر اهداف این سامانه ایجاد یك ساختار اطلاعاتی متمركز از مجموعه فعالیت های پژوهشی واحد های دانشگاهی و استان ها در كنار یك سیستم گزارش گیری و داشبورد مدیریتی است كه از این طریق ضمن تهیه گزارش های مختلف امكان پایش و نظارت بر فعالیت های پژوهشی واحدها و استان ها را به طور یكپارچه فراهم می آورد.
مدیر كل پایش، نظارت و آمار و اطلاعات پژوهشگاه و شبكه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی، اضافه كرد: یكپارچگی و تمركز در جمع آوری و عرضه آمار و اطلاعات فعالیت های پژوهشی واحدها و استان ها از نقاط قوت سامانه سماپ است.
بنا بر اعلام روابط عمومی دانشگاه آزاد، دستورالعمل ثبت آمار و اطلاعات در سامانه سماپ توسط پژوهشگاه و شبكه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی به استان ها ابلاغ و مقرر شد واحدهای دانشگاهی حداكثر تا آخر آبان ماه سال 98 فرایند ثبت اطلاعات را برای این دوره در دستور كار داشته باشند.1398/08/06
10:31:17
5.0 / 5
4463
این مطلب نئوپدیا را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
NeoPedia