NeoPedia

ربات ها جراح عمل سزارین را انجام می دهند

ربات ها جراح عمل سزارین را انجام می دهند

نئوپدیا: طبق گزارشی جدید پیش بینی میگردد در آینده ربات های جراح پیچیده تر شوند و بتوانند با نظارت پزشكان از طریق دور فعالیت كنند و حتی عمل سزارین را انجام دهند.به گزارش نئوپدیا به نقل از دیلی میل، بر اساس گزارش كمیسیون «Future of Surgery» در انگلیس ربات ها بزودی می توانند عمل سزارین و برداشتن بخش های سرطانی پوست را انجام دهند.
این كمیسیون سال ۲۰۱۷ و از طرف كالج رویال جراحان انگلیس تشكیل شده است.
به قول محققان پیش بینی میگردد ربات های جراح در آینده پیچیده تر شوند و بتوانند بعنوان دستیار در بخش خدمات درمانی از آنها استفاده نمود.
استفاده از ربات ها و ثبت دی ان ای افراد در ۲۰ سال آتی صنعت درمان و پزشكی را دگرگون و البته عمل های جراحی را ایمن تر می كند.
طبق پیش بینی این كمیسیون، پزشكان می توانند بیماری هایی مانند سرطان را پیش از نابودی اعضای بدن انسان شناسایی كنند و در نتیجه عمل های جراحی در مقیاس كوچكتر انجام می شوند.
طبق گزارش این كمیته كه اخیرا انتشار یافته علم پزشكی در مرز نوآوری است و ماشین های جدید تا سال آتی در بیمارستان های NHS به كار گرفته می شوند.
همچنین بزودی از ربات ها در عمل های جراحی های مختلف مانند قلب و ریه استفاده میگردد.
استفاده از ربات های پیشرفته ای كه تكنسین ها و جراحان آنرا كنترل می كنند به ایمن تر شدن جراحی ها منجر میگردد. هرچند متخصصان و جراحان مسئولیت عملیات را برعهده خواهند داشت اما شاید همیشه در اتاق عمل حضور نداشته باشند.
اما پزشكان باید در این مسیر بسیار مراقب باشند. چونكه سال جاری یك مرد ۶۹ ساله هنگام عمل جراحی به وسیله ربات ها فوت كرد.

1397/09/17
20:35:52
5.0 / 5
5035
تگهای خبر: خدمات , ماشین
این مطلب نئوپدیا را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
NeoPedia