NeoPedia
معاون تحقیقات دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی اعلام كرد

افزایش طرح های مصوب مراکز تحقیقاتی

افزایش طرح های مصوب مراکز تحقیقاتی

به گزارش نئوپدیا، معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی با بیان افزایش طرح های مصوب مراکز تحقیقاتی این دانشگاه، به طرح های کمیته تحقیقات دانشجویی اشاره نمود و اظهار داشت: در طرح های کمیته تحقیقات دانشجویی باید فعالسازی دانشجویان را در اولویت قرار دهیم، ضمن اینکه درصدد فعال سازی دانشجویان در عرصه فناوری هم هستیم.


به گزارش نئوپدیا به نقل از ایسنا، دکتر مسعود فلاحی خشکناب در مراسم گرامیداشت هفته پژوهش که با حضور سرپرست دانشگاه، معاونان، رؤسای مراکز تحقیقاتی، محققان، اعضای هیات علمی پژوهشی و کارشناسان معاونت تحقیقات و فناوری این دانشگاه برگزار شد، با بیان این اینکه دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی در محور طرح های اثرگذار در میان دانشگاه های تیپ ۲ علوم پزشکی کشور، حائز رتبه اول شده است، اضافه کرد: دو نوع ارزشیابی با عنوان طولی و عرضی انجام شده است که با عنایت به ارزشیابی طولی به معنای مقایسه عملکرد خودمان از گذشته تا حالا و همینطور ارزشیابی عرضی به معنای مقایسه خودمان با مراکز مشابه در سطح کشور، از موقعیت خوبی برخورداریم.
وی اظهار نمود: در محور تولید دانش، امتیازات ما در مجموع، پیشرفت خوبی داشته و برای نخستین بار بالاترین نمره را در بحث طرح های اثرگذار در میان دانشگاه های علوم پزشکی کشور دریافت کردیم و ۵۰۰ امتیاز از ۴۰۰۰ امتیاز را دریافت کردیم که حاصل زحمات فراوان محققان و همکاران معاونت تحقیقات دانشگاه است.
فلاحی با عرضه جدول عملکرد پژوهشی در سه سال گذشته، اضافه کرد: خوشبختانه در مباحث طرح تحقیقاتی شاهد حمایت مطلوب دکتر خانکه رئیس سابق دانشگاه و دکتر حسینی سرپرست کنونی دانشگاه هستیم که امیدواریم در جذب گرنت در سال ۱۴۰۱ هم تلاش بیشتر و نتایج بهتری داشته باشیم.
او همینطور از افزایش طرح های مصوب مراکز تحقیقاتی اطلاع داد و اظهار داشت: در طرح های کمیته تحقیقات دانشجویی هم باید فعالسازی دانشجویان را در اولویت قرار دهیم، ضمن آنکه خوشبختانه کمیته تحقیقات دانشجویی دانشگاه در کنگره ملی تحقیقات دانشجویی اردبیل حائز رتبه برتر شد و با عنایت به این که کمیته تحقیقات دانشجویی اخیرا کمیته تحقیقات و فناوری دانشجویی نامگذاری شده، درصدد فعالسازی دانشجویان در عرصه فناوری هم هستیم.
فلاحی ضمن اشاره به وضعیت مطلوب کارگاه های اخلاق، کارگاه های آموزشی، ارتقای سامانه پژوهان و... اظهار نمود: مرکز تحقیقات مدیریت رفاه اجتماعی از حیث تعداد مقالات و طرح های پژوهشی، بیشترین جذب گرنت را داشته و امیدواریم در سالهای آتی شاهد موفقیت سایر مراکز تحقیقاتی باشیم.
وی در ادامه، فعالیت و عملکرد مراکز تحقیقاتی دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی را در مقایسه با سه سال گذشته، مطلوب دانست و اظهار داشت: عملکرد مدیریت اطلاع رسانی پزشکی و منابع علمی، مدیریت فناوری سلامت و ترجمان دانش هم مطلوب است و امیدواریم با عنایت به اهمیت فناوری، در بحث مدیریت فناوری سلامت شاهد مشارکت حداکثری استادان و دانشجویان باشیم.
وی، تجدید چاپ کتاب های اختصاصی دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی را موضوعی پرارزش دانست و اضافه کرد: این نکته مبین توان اعضای هیات علمی است که نشان داده است کتاب های تجدید چاپ شده عناوین مشابهی ندارند و کاربردی هستند.
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی همینطور تالیف کتاب «استانداردهای کتابخانه های بیمارستانی دانشگاه» را که برای نخستین بار در کشور کارکنان حوزه پژوهش در آن نقش آفرینی کرده اند، پرارزش دانست.
فلاحی ضمن اشاره به میزان استنادات به مقالات مجلات این دانشگاه، اظهار داشت: استنادات مقالات ما در اسکولار پیشرفت خوبی داشته و امیدوارم شاهد نتایج پرباری باشیم.
ایشان در ادامه ضمن اشاره به مأموریت های دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی در حوزه فناوری، ادغام فعالیتهای آموزشی، پژوهشی و فناوری، تقویت مراکز بالینی از حیث پژوهشی و فناوری، رویکرد فعالیتهای بین المللی، بین بخشی و چند مرکزی، رویکرد مبحث محور به جای رشته محوری و رویکرد دپارتمان محور را همچون سیاست ها و استراتژی های اتخاذ شده جهت ارتقای پژوهش و فناوری در این دانشگاه دانست.
وی در مورد استراتژی های اتخاذ شده جهت ارتقای پژوهش و فناوری در این دانشگاه، اظهار داشت: توانمندسازی اعضای هیات علمی، کارشناسان و دانشجویان، تقویت فناوری در حوزه های استادان و دانشجویان، رساله های محصول محور و طرح های پژوهشی اثرگذار هم در این حوزه مهم هستند.
فلاحی، توجه به فرا تحلیل داده های موجود در سامانه های دانشگاه و مقایسه گروه ها و مراکز تحقیقات بر مبنای شاخصهای مختلف را بعنوان برخی دیگر از سیاست ها و استراتژی های اتخاذ شده در جهت ارتقای پژوهش و فناوری عنوان نمود.
وی خاطرنشان کرد: حوزه معاونت تحقیقات و فناوری از حوزه های تخصصی و زمانبر است و کسب موفقیت ها و آمارهای مطلوب، مبین زحمات همکاران، استادان و کارشناسان حوزه پژوهش و فناوری است که امیدواریم با عنایت به مأموریت های دانشگاه، شاهد کسب امتیازات بالاتر و موفقیت های بیشتر باشیم.
منبع:

1401/10/03
10:07:04
5.0 / 5
545
این مطلب نئوپدیا را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
NeoPedia